ראיון אפרת חיים

אפרת חיים משמשת בשנה האחרונה כמנהלת ענפי הדפוס והנייר בהתאחדות התעשיינים. תחת טיפולה נמצאים למעלה מ-40 מפעלי דפוס ונייר בתי דפוס גדולים ובינוניים מכל רחבי הארץ


אפרת חיים משמשת בשנה האחרונה כמנהלת ענפי הדפוס והנייר בהתאחדות התעשיינים. תחת טיפולה נמצאים למעלה מ-40 מפעלי דפוס ונייר ובתי דפוס גדולים וקטנים מכל רחבי הארץ.


לנוכח מצבו המורכב של ענף הדפוס כיום בארץ ובעולם נצבים בפניה אתגרים לא פשוטים ומשימות לא קלות. אבל היא רואה בעצם תפקידה משימה חשובה שמטרתה להביא תועלת מרבית וחשובה לענף.
אפרת היא בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול מטעם המכללה למנהל ותואר שני בממשל ומדיניות ציבורית מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה. 35, נשואה+2 , מתגוררת בתל אביב.
בעברה אשת תקשורת ונסיונה המקצועי כולל תחומים כמו תקשורת כתובה ואלקטרונית, דוברות, הסברה, יחסי ציבור, ניהול משברים, מיתוג וניהול קמפיינים פוליטיים ארציים ומוניציפליים, להתאחדות הגיעה מהמועצה הישראלית לבנייה ירוקה שם ניהלה פרוייקטים בשיתוף משרדים ממשלתיים ורשויות מקומיות.


"ענפי הדפוס והנייר נמצאים  תחת איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה בהתאחדות התעשיינים,המרכז את פעילות התעשייה המסורתית" היא מסבירה.
"המטרה שלנו היא לתת מענה באמצעות מעטפת רחבה ומגוונת של שירותים לעסקים היצרניים בתחום הדפוס. ברמה הרוחבית מדובר במתן סיוע באתגרים משותפים למשל בהיבטים של רגולציה, בירוקרטיה, התמודדות עם נושא הייבוא, הטמעת חדשנות באמצעות טכנולוגיות ופיתוחים שונים, כולל חשיפה לידע מהנעשה בתחום בעולם."
טווח הפעילות הוא למפעלים בינוניים וגדולים המעסיקים למעלה מ20 עובדים. בתחומים: דפוס, נייר, קרטון, אריזות, תוויות ומדבקות.


כיצד את מבצעת את הקשר שלך עם הענף?
"הקשר הינו שוטף וישיר וכולל ביקורים במפעלים, אספות כלליות, ימי עיון, כנסים וקורסים מקצועיים, שיתופי פעולה עם גופים חיצוניים והכשרות מקצועיות לחברי האיגוד, סיוע אפשרי לייצוא לחו"ל ועוד. יחד עם התעשיינים מתבצעת חשיבה משותפת על מתן כלים נוספים להתמודדות מול השוק הגלובלי ואיתור הזדמנויות כדוגמת קולות קוראים משותפים לאיגוד ולרשות החדשנות להגשת תכניות מו"פ וקבלת מענקים, חיבור לחברות המספקות סיוע במיפוי מדויק יותר של לקוחות וכו'"


מה הם לדעתך אתגרי הענף כיום?
" יצרני הדפוס מתמודדים בעשורים האחרונים עם אתגרים מקומיים וגלובליים בעלי השפעה רבה - המעבר לעולם הדיגיטל, חתך גיל מבוגר של עובדים וקושי בגיוס עובדים חדשים, שוק מוטה מחיר ותחרות קשה ייבוא מאסיבי שעיקרו  מטורקיה ומידה רבה של אי ודאות. לא מעט בתי דפוס סגרו את שעריהם וקיימת כיום מגמה של מיזוגים ורכישות. השוק מתפתח במהרה ועלינו להיות עם האצבע על הדופק לגבי מגמות בארץ ובעולם. להרחיב ולהנגיש מידע שיאפשר לעסקים לשמור על הרלוונטיות שלהם ולסייע ליצרנים להמשיך להשתלב במהפכת הדפוס. לצורך כך קיימנו לאחרונה יום עיון בנושא השראה, חדשנות מעשית ויצירת בידול בענף הדפוס והשקנו קול קורא לענפי הדפוס והנייר משותף לאיגוד ולרשות החדשנות, אני בהחלט ממליצה להגיש בקשות לסיוע ולתמיכה ולנצל את ההזדמנות שתהיה פתוחה עד ה-30 לינואר 2020. "


מה דעתך על ההתמודדות עם אתגר הקיימות?


"אני מאמינה בקידום קיימות ורואה בה ערך חשוב מאוד, במסגרת תפקידי אני פועלת לקדם חיבור ומחויבות של המפעלים לנושא זה. מרבית היצרנים דואגים כיום למחזור של פסולות נייר וכןעושים שימוש מחדש בחומרים ובמוצרים וזו מגמה הולכת וגוברת בארץ ובעולם כולו- שימוש בפסולות כמשאב. האיגוד פועל  לחיבור המפעלים למיזמים ירוקים של גופים שונים ומשרדי ממשלה בהם משרד הכלכלה והמשרד להגנת הזהסביבה ומעודד שימוש בחומרים סביבתיים וידידותיים לסביבה. בהתאחדות התעשיינים אנו מודעים היטב לשינויים הללו ולצרכים הבאים בעקבותיהם ובוודאי פועלים בעניין גם דרך ימי עיון בהם משתתפים מומחים לנושא."


ולסיום מה היית מאחלת לענף הדפוס בישראל בעשור הבא?


"למרות האתגרים הרבים, על פי הערכות מומחים שוק הדפוס העולמי צפוי להמשיך לצמוח כשהוא עתיר בטכנולוגיות מתקדמות ובפיתוחים. השוק מתפתח במהרה והשחקנים נדרשים לשמור על רלוונטיות במציאות המשתנה.
אני מאמינה ביכולת היצרנים בישראל להתאים את הפעילות לצרכי השוק בעתיד הקרוב והרחוק, לגבש ולהניע כיווני פעולה שונים. אני מאחלת למפעלים לאתר מנועי צמיחה ולהטמיע חדשנות אסטרטגית, וחדשנות בתהליכי הייצור, במוצר ובשירות. אני מעודדת חשיבה מחוץ לקופסה וחושבת שלענף הדפוס יש עוד הרבה מה להציע , נוכל להיווכח בכך בקרוב בתערוכת הדרופא וכן בהיענות ובהגשות שיגיעו מטעם המפעלים לקול הקורא החדש של רשות החדשנות בשיתוף איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה, מסלול שנפתח מתוך הבנה כי קיימת כל העת חדשנות טכנולוגית בענף. כמובן אאחל לכולם הצלחה רבה בעשור הבא, המשך שיתוף פעולה פורה בין כלל השחקנים בענפי הדפוס והנייר ושנה אזרחית טובה ומוצלחת!

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>