ירידה קלה ברווחי הדפוס

ירידה קלה ברווחי הדפוס על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חלה בשנת 2019 ירידה במחירי מוצרי הדפוס לסוגיהם בשיעור של 3%. ירידה זו השפיעה על רווחיות בתי הדפוס וההערכה על פי נתונים אלו הינה כי הרווחיות בענף הדפוס ירדה בשיעור של 5%


על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חלה בשנת 2019 ירידה במחירי מוצרי הדפוס לסוגיהם בשיעור של 3%. ירידה זו השפיעה על רווחיות בתי הדפוס וההערכה על פי נתונים אלו הינה כי הרווחיות בענף הדפוס ירדה בשיעור של 5%.
לעומת זאת, ונתון מפתיע למרות זאת מתבטא בעובדה כי במהלך חמשת החודשים הראשונים של שנת 2020 ( ינואר עד מאי ) חלה ירידה של 1% במחירי מוצרי הדפוס ו3% ברווחיות בתי הדפוס.


ככלל מצב זה מצביע כי ענף הדפוס בישראל נמצא במשבר קל, אבל לא כזה העלול לגרום לחששות בענף.
ומה אומרים על כך, אנשי הדפוס?


יוסי ולדמן, יושב ראש ארגון הדפוס: "אני חושב שבשנת 2020 קשה  לראות שהייתה רק ירידה כה קטנה בענף הדפוס לעומת ענפים אחרים בתקופת הקורונה. לעומת זאת יש כיום פחות ביקוש למוצרי דפוס ,באופן גורף. הפתרונות לדעתי הם מיזוגי בתי דפוס. הימנעות מהורדת מחירים והתמקדות במוצרים ייחודיים. כל זאת על מנת לשמר לפחות איזו שהיא יציבות ענפית."
 
ישראל גבעון, מדפוס גבעון פתח תקווה: "התופעה מעידה על ביקוש פוחת לעבודות דפוס. יש דרישה יורדת בענף לצערנו. ומה שמחזיק את הענף כיום זה בעיקר תחום האריזה לסוגיו, ולא הדברים האחרים. לכן כיום האפשרות של הטבעות והשבחות למוצרים נותנת תשובה אפשרית בגלל הפרסונליות, האיכות והשילוב שבין מכונות ישנות למכונות חדשניות."

יאיר אביטל מגל שלטים, משדרות: "יש תקופה של מיתון שמשפיע על ענף הדפוס. התחרות הקשה משפיעה לדעתי על הירידה ברווחיות. לדוגמא – עבודה בכמות מסוימת קטנה  מבחינת אפשריות הרווח לעומת העבר  בעבודה אחת. כלומר כיום אתה צריך 3 עבודות בשביל להרוויח כמו שהרווחת בעבר בעבודה אחת. כלומר זה מצב קשה ומורכב ומצריך התמודדות לא פשוטה מולו."


דני סבג, צילום דן מקריית אונו:" הייתה שחיקה ברווחיות לכל אורך השנה ובמחצית הראשונה של 2020. מה שיכול להשפיע על העליה ברווחיות לעתיד לבוא זה להרחיב את סל המוצרים לכיוון מוצרים בתלת מימד. מוצרי מתנות. ומוצרי שילוט למיניהם. כמו גם הרחבה בפתרונות הדפסה לארגונים וגופים מסחריים וציבוריים."

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>