על עבודה ותפוקה

האם יחסי עבודה טובים משפיעים על תפוקת עובדים בבתי הדפוס? שאלה מורכבת אבל לפי הערכות סוציולוגיות כלכליות ומקצועיות יש התאמה גדולה בין יחסי עבודה טובים לבין תפוקת עובדים

האם יחסי עבודה טובים משפיעים על תפוקת עובדים בבתי הדפוס? שאלה מורכבת ומעניינת. אבל לפי הערכות סוציולוגיות, כלכליות ומקצועיות ישנה התאמה די גדולה בין יחסי עבודה טובים לבין תפוקת עובדים וההשפעה על איכות העבודה שלהם. מה  הדבר הזה אומר מבחינת בתי הדפוס.

מספר המועסקים הכללי בענף הדפוס, שאינם בעלים או בני משפחה העובדים בבית הדפוס, מוערך כיום ב- 8000 איש. לא הרבה. אבל בהחלט כוח עבודה שצריך להתחשב בו ולראות את צרכיו.

בד בבד עם השאלות החשובות בנושא אמון, מסירות למקום העבודה וכמובן רמה מקצועית גבוה.

אבל הבסיס לכל אלו טמון תמיד ביחסי האנוש בתוך העסק עצמו.

ד"ר אריה ארליך, מומחה לניהול משאבי אנוש ותקשורת פנים ארגונית ומרצה בכיר בתחום באוניברסיטה העברית והמרכז הבינתחומי בהרצליה: "הנושא של העובד למנהל או המעסיק  צריכה להיות מבוססת ראשית כל על מה שאני קורא "הסכמיות". כלומר התחייבות הדדית של אחריות כלפי המשימה. כי זה גם  מה שמניע אנשים, קרי, אווירה ולא רק כסף. הרכיבים צריכים להיות לכן, איכות העבודה ואחר כך הסכמיות בלתי פורמלית (מילת כבוד) בין המעסיק לעובדיו.

אפשר בהחלט גם לתלות שלט גדול בבית הדפוס או במפעל הדפוס המתאר מה כולל בדיוק ההסכם הזה ומה משמעו לשני הצדדים. זה משפיע  במובהק גם על התפוקה כי אם יודעים בדיוק מה אתה מצפה ממני. אני יודע מה המינמום ויודע מה יידרש ממני.

אז הכללים הם: אווירה נכונה. אמון. דו צדדיות. יחד עם זאת יש לזכור דבר אחד חשוב ביותר- האח הבוגר במערכת הזאת הוא  המעסיק והוא זה שבאחריותו קיים ההכרח לייצר יחסי עבודה תקינים אצלו.

לעובד מותר להיות לפעמים "במצב רוח לא טוב". למעסיק הרבה פחות".

פועל יוצא טוב מכל זה הוא בהחלט גורם משפיע על תפוקת העבודה.

כלומר, יחסי עבודה לא טובים ייצרו גם תפוקה גרועה".

ג'קי חלימי, מגשר בבית הדין הארצי לעבודה ומומחה ליחסי עבודה: "יחסי עבודה עכורים הם מערכת יחסים של חוסר כבוד. פגיעה והשפלה בעובד. התעלמות וזלזול בסדרי עדיפות. התנכלויות בין העובדים ובין המעסיקים לעובדים.

יחסי עבודה תקינים נקבעים חד משמעית לפי המעסיק עצמו והוא יוצר את יחסי העבודה בתוך מערכת העבודה שלו. אלו יכולים להקבע לפי מספר פרמטרים: יצירת הווי. גיבוש צוות. צורת הדיבור ההדדית. הטרדות מכל סוג. ועוד.

 יש לזכור כי שליש מחיינו אנחנו מבלים למעשה בעבודה וזו פרנסה מחייבת.  לכן תהליכים כאלו  אם הם נעשים נכון ובעיקרם הם באחריות בעל בית הדפוס למשל, אז בוודאי תפוקת הדפוס מושפעת מאוד מיחסי עבודה טובים או לא".

משה גלעדי, מדפוס אחיד בתל  אביב: "יחסי עבודה טובים מבוסס על "קח ותן". עובד נותן תפוקה מעסיק קובע את היחס. היחס החיובי המעודד מביא עובד ליתר איכפתיות ומקצועיות והגימור למשל  בבית הדפוס הוא חשוב מאוד ומצריך  תשומת לב לעבודה .  עובד ממורמר לא יקפיד על גימור טוב. דברים פשוטים הם אלו שמשפיעים הכי חזק. גמישות ואהדה הם אלו שתורמים לכך עסק שיהיה בסדר. לא תמיד כל העובדים הם כאלה ולכן אם יש לך עובדים טובים שמור עליהם ותן בהם אמון על בסיס גמיש וחיובי!"

מוריס מנשה, בעליו של סטודיו אפקטיב מרעננה: "העובד צריך להיות מקצועי  ברמה שתשביע את רצון המעסיק ואז התפוקה תהיה טובה יותר. כמובן שקיים פרמטר חשוב מאין כמותו והוא קיומה של  אווירה טובה ב בבית הדפוס .יצירת אווירה טובה בעבודה היא גורם משפיע. אדם יכול להיות מאושר בעבודה . אבל הגורמים לכך בעיניי הם הדדיים. הסכמה בין המעסיק לעובד על העניין מראש".

רונן קופרמן, בעליו של דפוס מישב מתל אביב: "למרות הרצון הטוב לפי דעתי האווירה צריכה להיות מעט יותר היררכית ממה שקיים כיום. כלומר שתהיה חלוקת עבודה פנימית ברורה בין מנהל לעובד. מה שלא קיים כיום בחלק גדול של בתי הדפוס, שאכן מתבססים על "חבריות" ויחסים "משפחתיים".

לדעתי, ריחוק הוגן יכול דווקא ליצור תנאי וסביבת עבודה טובה ואיכותית יותר".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>