השפעת הקורונה בענף הדפוס בישראל

מגפת הקורונה העולמית זעזעה ענפים רבים בכלכלה העולמית ועלולה גם לפגוע כלכלית בענפי משנה, דוגמת הדפוס במידה וימשכו ההסגרים ותמשך מגמת ההאטה בפעיליות שונות המשפיעות באופן עקיף על ענפי הדפוס למיניהם


מגפת הקורונה העולמית זעזעה ענפים רבים בכלכלה העולמית ועלולה גם לפגוע כלכלית בענפי משנה, דוגמת הדפוס במידה וימשכו ההסגרים ותמשך מגמת ההאטה בפעיליות שונות המשפיעות באופן עקיף על ענפי הדפוס למיניהם.


כיצד מגיבים בשטח עצמו למצב מורכב זה.

יוסי ולדמן ,יו"ר ארגון הדפוס  בהתאחדות המלאכה והתעשיה:"  יש השפעה די מדאיגה לדעתי. אולי לא ברמה הישירה, אבל ברמה העקיפה בוודאי- לדוגמא עצירת פעילות בתחומים מובילים בישראל כמו תיירות, אירועים, הסעדה. הגורמים הללו משתמשים בקטלוגים, פרוספקטים, כתבי עת על מנת להפיץ את ההצעות שלהם, והנה זה ממש נפסק בפתאומיות בלתי צפויה.
פגיעה נוספת היא מחסור בחומרי גלם כמו נייר, חלקי חילוף מסוגים שונים, דיו מסוגים שונים ועוד.
אלו חומרי גלם המיובאים מסין וברגע שהפעילות מואטת באופן כל כך דרסטי אז זה פוגע בבתי דפוס מכל הגדלים והסוגים, אבל בעיקר דווקא בגדולים.
פגיעה נוספת היא הצורך לקבל עוד אשראי מהבנקים לביצועי עבודות, בגלל ההאטה ובגלל המחסור בחומרי גלם.
כולי תקווה שמצב זה לא יחמיר בהמשך ויפגע קשה בענף על כל מגזריו."


אלי פיינגולד, חבר הנהלת מכון האריזה:" לדעתי בישראל יש עדיין מספיק חומרי גלם וביקוש יחסית סביר שהענף בכללותו אינו נמצא כיום בבעיה של התמוטטות או קריסה.
מצד שני ,אני יכול לומר בוודאות שמוצרי יוקרה של דפוס, כמו הטבעות, אריזות מיוחדות וכו', בוודאי נפגעו, כי בעקבות המגפה סדרי העדיפויות השתנו גם הם בצורה ברורה."


לירון ענו, סמנכ"ל דפוס עמנואל:" לאור הפרסומים בתקשורת והתפשטות נגיף הקורונה אנו מקבלים הזמנות רבות של מוצרים אשר הוזמנו עד עתה בסין ובמדינות אסיה. אנו צופים כי הביקוש לאריזות קרטון, ספרים, חוברות, יומנים ועוד אשר אנו מייצרים יצמח ויגדל ועל כן אנו מבטיחים כי לקוחות דפוס עמנואל קיימים  ימשיכו לקבל שירות מלא מאיתנו. מדיניות החברה – גם במצב הנוכחי, הינה מתן שירות המשך איכותי ללא כל שינוי במחירים. 


יוסי שוחט, מנהל חברת פרינטק:"הבעיה היא אכן בייבוא חומרי גלם ונייר, וזה משפיעה בהחלט דווקא בגלל שענף הדפוס הוא ענף שמושפע די מהר ממצבים, ולכן זה כן משפיע על הענף מהבחינות הללו. ונקווה כי העניין יבוא על פתרונו בצורה טובה וראויה."

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>