איי פרינט נקלעה לקשיי נזילות ופרעון קשים

בחמש שנים האחרונות, נודע שמה של חברת איי פרינט כאחת החברות הזולות בענף הדפוס. לרבים בענף הדפוס, העובדה שלקוחות שלהם עברו לאיי פרינט להדפסת עבודות במחירים הרבה יותר זולים, הקשתה עליהם מאוד לעמוד בתחרות שהייתה כמעט בלתי אפשרית.

 

בחמש שנים האחרונות, נודע שמה של חברת איי פרינט כאחת החברות הזולות בענף הדפוס. לרבים בענף הדפוס, העובדה שלקוחות שלהם עברו לאיי פרינט להדפסת עבודות במחירים הרבה יותר זולים, הקשתה עליהם מאוד לעמוד בתחרות שהייתה כמעט בלתי אפשרית.


במהלך השנים הללו-רכשה איי פרינט מכונות, הצליחה להגיע לקהל לקוחות רחב ומגוון, אך בד בבד התברר כי למהלכים הללו היה גם מחיר כבד.
לפני כשבוע, בית המשפט המחוזי בבאר שבע מינה את עו"ד שאול קוטלר כנאמן לחברת אי פרינט צילומים והעתקות . הבקשה למינוי נאמן זמני הוגשה על ידי שלוש חברות המיוצגות על ידי עו"ד ליאור דגן ועו"ד עידן אדלר רייס שטענו כי חוב החברה כלפיהן עומד על כ-17 מיליון שקל. על החברות נמנים שני בעלי מניות באי פרינט (גילי עזריה ויואל עזריה) הטוענים כי העמידו לחברה הלוואות באמצעות החברות המבקשות בסכום של כ-16.7 מיליון שקל.


בימ"ש מינה נאמן לאחת מחברות הדפוס הגדולות בשל חובות של כ-27 מיליון שקל
חברת אי פרינט צילומים והעתקות מעסיקה כ-74 עובדים בשני בתי דפוס גדולים בבאר שבע ובפתח תקווה. בין לקוחותיה גופים כמו אוניברסיטת בן גוריון, טבע, משרד הבריאות, קוקה קולה, אינטל ועוד
בית המשפט המחוזי בבאר שבע מינה את עו"ד שאול קוטלר כנאמן לחברת אי פרינט צילומים והעתקות - אחת מהחברות הגדולות בתחום הדפוס. הבקשה למינוי נאמן זמני הוגשה על ידי שלוש חברות המיוצגות על ידי עו"ד ליאור דגן ועו"ד עידן אדלר רייס שטענו כי חוב החברה כלפיהן עומד על כ-17 מיליון שקל.

על החברות נמנים שני בעלי מניות באי פרינט (גילי עזריה ויואל עזריה) הטוענים כי העמידו לחברה הלוואות באמצעות החברות המבקשות בסכום של כ-16.7 מיליון שקל.
לעומת זאת, הם טענו, כי בעל מניות נוסף באי פרינט בשם שלום בן שימול המחזיק בכ-50% ממניות החברה לא הזרים לה כספים כלשהם ואינו משתף פעולה עמם, באופן שמשתק החברה. במסגרת הבקשה שהגישו החברות נגד אי פרינט צילומים והעתקות נטען כי אי פרינט היא חברה מוכרת וידועה בתחום הדפוס העוסקת מזה כ-13 שנים במתן שירותי דפוס מתקדמים ללקוחות שונים.


לאיי פרינט 2 סניפים רחבי ידיים. הראשון והותיק יותר שוכן בבאר שבע. השני-הוקם לפני כחמש שנים לערך שוכן באזור התעשיה קריית מטלון בפתח תקוה.
שני הסניפים משתרעים על שטח של 1000 מ"ר כל אחד, וביחד עובדים בבית הדפוס כ70 עובדים.


הדפוס מתמחה בכל סוגי עבודות הדפוס.
מגזר לקוחותיו הוא מגוון וכולל: ארגונים ומוסדות ציבור שונים( כולל משרדי ממשלה), לקוחות עסקיים גדולים, בינוניים וקטנים וגם לקוחות פרטיים מכל רחבי הארץ.

 

בבקשה נטען  כי בנוסף לחובות כלפי המבקשים, לחברה חובות נוספים כלפי בנקים, עובדים וספקים בהיקף של כ-10 מיליון שקל. בין השאר נטען כי החברה נקלעה להסתבכות כלכלית בשל משבר הקורונה שפגע בהכנסותיה, פתיחת הסניף בפתח תקווה ועוד.
בתגובה שהגיש שלום בן שימול באמצעות עוה"ד ארנון בן עליזה ובת אל חיים יואל נטען כי טענות המבקשים רצופות אי דיוקים ויש בהם חוסר תום, במטרה לבצע השתלטות על החברה. "בן שימול הביא את החברה להיות אחד השחקנים המשמעותיים ביותר בתחום הדפוס הדיגיטלי...המשיב לא יתנגד למינוי בעל תפקיד אם זה יביא את המבקשים לשתף פעולה ולהוציא את החברה מהחידלון שנוצר אך ורק בשל התנהגות בעלי המבקשים".

 

הסיטואציה הזאת יצרה רעידת אדמה מהותית בענף הדפוס.
ספקי נייר וציוד שהם הספקים של איי פרינט אינם ששים בלשון המעטה לדבר ולחשוף את הנושא מכיוון שהם מקווים כי יראו את כספם בכל זאת.
לקוחות נמצאים במבוכה, מכיוון שחלק מהעבודות לא הושלמו במלואם ולא יושלמו במלואם.
מתחרי הדפוס, טוענים שמצב זה היה –"רק עניין של זמן", לאור הורדת המחירים הבלתי סבירה שנתנה איי פרינט ללקוחותיה ובהצעות המחיר שלה.
האם מצב זה עתיד ליצור גם משבר משמעותי בענף. ההערכה היא כי משבר יהיה ברמה מסוימת ביחס לספקים וספקי משנה, אבל בגדול ולאור הנתונים, קריסה אפשרית של איי פרינט לא תיצור רעידת אדמה ואולי ההיפך מכך, תחזק את בתי הדפוס הקטנים ואת ענף הדפוס בכללותו.

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>