גרפולוגיה בשירות הדפוס

מיכל דורון היא גרפולוגית ידועת שם עם נסיון של כ30 שנה עם ארגונים וגופים שונים ביניהם חברות גדולות במשק בתחומים שונים

במהלך שנות עבודתה היא סייעה רבות לחברות אלו בבחירה של עובדים שונים, החל ממנהלים בכירים וכלה בפקידי/ות קבלה ועובדי/ות ייצור ענף הדפוס הוא ענף שחלק גדול ממנו עוסק במילים כתובות על נייר  עיצובן והפיכתן למוצר מוגמר של ספר חוברת כרטיס ביקור מארז יפה במקביל לכך פועלים גם יצרני מכונות וספקי חומרי גלם כיצד כל זה משתלב בתהליכי בחירה נכונה של עובדים לענף הדפוס  דרך בחינת כתב היד דווקא. פונטים מקצועיים

מיכל דורון, היא גרפולוגית ידועת שם עם נסיון של כ30 שנה עם ארגונים וגופים שונים. ביניהם חברות גדולות במשק בתחומים שונים.  במהלך שנות עבודתה היא סייעה רבות לחברות אלו בבחירה של עובדים שונים, החל ממנהלים בכירים וכלה בפקידי/ות קבלה ועובדי/ות ייצור.ענף הדפוס הוא ענף שחלק גדול ממנו עוסק במילים כתובות על נייר, עיצובן, והפיכתן למוצר מוגמר של ספר, חוברת, כרטיס ביקור, מארז יפה. במקביל לכך פועלים גם יצרני מכונות וספקי חומרי גלם. כיצד כל זה משתלב בתהליכי בחירה נכונה של עובדים לענף הדפוס, דרך בחינת כתב היד דווקא?

יצרני מכונות דפוס ובתי דפוס הם עסקים העובדים עם דינמיקה משולבת של ידע ויחסים אנושים בלתי אמצעיים , האם ניתן לזהות בכתב היד נתונים לגבי עובדים פוטנציאלים על כך ?

"על- פי כתב היד ניתן לזהות תכונות כמו אינטליגנציה רגשית , יכולת ליצור קשר, אסרטיביות, מעורבות חברתית ועוד. לכל כתב אני בונה חוות דעת ברורה על פי הפרמטרים שמתבקשים לתפקיד כמו מנהל/ת תפעול, מנהל/ת כספים, מזכיר/ה ועוד. כשלכל מועמד נוספת בדיקת אמינות ויושר. ברמה השיפוטית  הפינננסית  והחברתית."

למה חשוב לדעת על מהנדס פיתוח או מנהל שיווק דרך כתב היד שלו דווקא ? 

"כיום רבים לומדים לבחינות המיון לעבודה בשל אמצעי התקשורת החשופים לכל.  מתכוננים לראיון עבודה וכך המעביד למרות ניסיונו והאינטואיציה המפותחת שלו יכול להיות מוטה על ידי מועמדים שמתכווננים  היטב לראיונות עבודה.

לעומת זאת כתב יד הוא נקי מכל ההצגות הללו. יש בכתב היד ביטוי לתכונות אותנטיות של כושר ארגון, יכולת ניהול, יכולת שכנוע ועוד. לדוגמה מנהל שיווק- ניתן לראות בכתב היד האם הוא מתכנן את היעדים, האם הוא  פועל בצורה שיטתית או אינטואיטיבית, האם הוא "מכבה שריפות" או שמא מתכנן מראש כל פעילות.

חשוב לציין שאין עובד מושלם. בדרך כלל תכונה מסוימת מופיעה על חשבון תכונה אחרת , לדוגמה :אדם מאוד שיטתי- מאורגן ומסודר נראה אותו בכתב יד קריא ברור  עם שוליים ישרים ושורות ישרות ,יצטיין ביכולת תכנון. קשה יהיה לו לאלתר במהירות. שכן השיטתיות היא התכונה הדומיננטית. כאשר האלתור היא התכנוה הדומיננטית – כתב יד עם הרבה חוטים, בלתי סדיר , לא קריא כתב שלדי ופחות מאורגן. מן הסתם האדם הוא פחות שיטתי."  

האם ניתן לזייף תכונות מקצועיות ואנושיות דרך כתב היד ?

"בלתי ניתן לזייף תכונות אנושיות, האדם אמור לכתוב טקסט ספונטני עליו הוא חושב , שכן התנועות שהמוח משדר ליד הכותבת הוא תהליך שהאדם אינו מודע לו. כאשר הוא ינסה לזייף תכונות, הכתב ייצא עילג ומעושה.

-דומה הדבר לאדם המנסה לשוחח בקול אחר ועדיין להיות מרוכז בדבריו, הוא יתחיל לגמגם .

עם זאת בדיקות מהימנות- אמינות ויושר- על פי כתב היד – הן בדיקות מורכבות הדורשות מיומנות גבוהה אך ניתן לראות חוסר יושר של אישיות האדם. לכולנו יש סימנים של חוסר אמינות בכתב מאחר שכולנו משקרים בחיי היומיום שקרים לבנים ומעגלים פינות. השאלה היא הכמות והמינון.  ניתן לראות כתבי יד בהם ישנה אישיות פתולוגית, בה השקר היא נר לרגליו , או נטייה לאלימות או נטייה לתככנות וכאן הדגש הוא על חוסר אמינות במישור החברתי."

מה התועלת בניתוח גרפולוגי ליצרני מכונות ומפעלי דפוס גדולים בתחום קבלת עובדים בכירים?

"למרות שעל פניו נראה כי הדפוס והכתב מנוגדים, אבל כאמור כתב היד הוא הביטו  האותנטי של האדם . כאמור ניתן לבחון יכולת ניהול סוגי ניהול, לבחון מידת אסרטיביות, יצירתיות תהליך קבלת החלטות ועוד.

בניית חוות דעת על פי כתב יד דורשת מיומנות רבה. אני מלמדת שנים רבות והכשרתי גרפולוגים רבים, ומשמשת חברה בחבר השופטים של האגודה לגרפולוגיה מדעית.  

חשוב לבנות את חוות הדעת בצורה עניינית ובהירה לשרטט פרופיל מדויק ובהיר כדי שהלקוח יבחן את המועמד ויקבל החלטה לאחר ברירת כל הנתונים כמובן שאני מדרגת המלצה לאחר כל מיפי התכונות.

חשוב להבהיר כל מועמד נבדק ביחס לתפקיד כישוריו יכולים להיות גבוהים ביותר אך לא מתאימים לתפקיד הנוכחי וחשוב ביותר להבהיר זאת למועמדים."

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>