הדפוס בשנת 2025

כיצד ייראה עולם הדפוס בעוד שש שנים? על השאלה המסקרנת מאוד הזו ניסה לורנס לי, סגן נשיא זירוקס העולמית ואחראי תחום שימור אסטרטגי בחברה.

כיצד ייראה עולם הדפוס בעוד שש שנים? על השאלה המסקרנת מאוד הזו ניסה לורנס לי, סגן נשיא זירוקס העולמית ואחראי תחום שימור אסטרטגי בחברה לענות:

"הזינוק  של הדפוס הדיגיטלי עורר שינוי ענק בתעשייה, אבל זה טיפה באוקיינוס הכחול הגדול לעומת מה שמסתמן באופק.  מה שהופך את האופן שבו אנחנו חושבים על הדפסה ומה היא יכולה לעשות. הדפסת גרפיקה דיגיטלית, הדפסה פונקציונלית והדפסה מבנית תלת-ממדית הם עתידה של ההדפסה, המכסים למעשה את  הכל- החל מאריזות חכמות ועד ייצור לפי דרישה, והיתרונות יורגשו באופן מקיף  על פני העולם כולו.

כיום חל גידול משמעותי מאוד בערך של הדפסה גרפית דיגיטלית

אנו נמשיך לראות התקדמות מהירה בהדפסת צבע דיגיטלי בתקשורת גרפית, כולל סוגים חדשים של דיו וטונרים שיכולים ליצור איכות תמונה גבוהה יותר ואפקטים מיוחדים. אבל יש עוד הזדמנות צמיחה חדשה גדולה מעבר להדפסה הדיגיטלית הרגילה והיא  היכולת להדפיס דיגיטלית על מגוון רחב יותר של חומרים.

הדפסה דיגיטלית על קופסאות, אריזות וחפצים מאפשרת לממירים וליצרנים לקבל  ערך רב יותר ללקוחות שלהם, כולל התאמה אישית בשלב מאוחר, התאמה אישית ותצוגות מוכנות מדף. ההתקדמות הטכנולוגית החדשה תוכל בקרוב לספק את כל היתרונות של דיגיטלי עם איכות התמונה ואת עלות ריצה של הדפסה אנלוגית על ריצות ארוכות יותר ועל מגוון רחב של חומרי אריזה מ foils וסרטים כדי פלסטיק ומתכות. עד שנת 2025 נמשיך לראות מכבשים דיגיטליים במרכזי הפצה וצמחים, וכן מדפסות מיוחדות וקיוסקים בחנויות קמעוניות שיציעו על פי דרישה הדפסה מותאמת אישית על מוצרים.

הדפסה פונקציונלית המאפשרת אינטליגנציה מתפשטת

מעבר להדפסה גרפית, הגבול הבא בהדפסה הוא הדפסה פונקציונלית. היום אנו רואים יישומים של מערכות דיו שיכולות לשנות צבע או מבנה בהתאם לגורמים סביבתיים מקומיים כגון טמפרטורה. כמו כן, אנו רואים אבי טיפוס מוקדמים של אלקטרוניקה מודפסת המאפשרים חישה וניטור ברמת החבילה הפרטית. עד שנת 2025 נראה מערכת אקולוגית של אלקטרוניקה מודפסת והיברידית הרבה יותר מתקדמת , עם תוכנה שתפשט את עיצוב האלקטרוניקה ומערכות ייצור דיגיטליות, שייצרו מגוון של חיישנים, מעגלים, זיכרון, תקשורת ואפשרויות צריכת חשמל באופן גמיש , בעלות נמוכה יותר ובפרט בתחומי תוויות  הדפסה ישירה על גבי  מוצרים ואריזות.

הדפסה פונקציונלית תאפשר לנו  את היכולת להרחיב את המידע באופן נרחב למסמכים, מוצרים וחבילות המסייעים להפוך פלטפורמות אינטרנטיות למוחשיות.
זה יהיה מהלך מהפכני, החל  מן הלוגיסטיקה ועד  ניטור סביבתי, ובכך יאפשר שורה של שירותים חדשים המחברים עולמות פיזיים ודיגיטליים. ספקי ההדפסה לא יספקו עוד חומרים מודפסים, אלא גם ניתוחים שיובילו לדגמי תמחור מבוססי תוצאה   ובכך יביאו לתוצאות וערך רב יותר.


הדפסה תלת מימד 

כיום הדפסה תלת-ממדית של חלקים, או הדפסה מבנית, מוגבלת ברובה לאב-טיפוס מהיר או לייצור בנפח נמוך, בהתבסס על מגבלות עלות ומהירות של תהליכי הדפסה וחומרים 3D. עם זאת, גם עם המגבלות של היום, אנו יכולים לראות את הערך של חלקים מודפסים 3D מיוחדים, כגון שתלים מלאכותיים, אשר אינם מותאמים אישית רק לכל מטופל, אלא גם מבנים מיוחדים מאוד לחקות צורות ביולוגיות. במהלך השנים הקרובות, ההתקדמות החדשה בהדפסה תלת מימדית מהירה של פלסטיק ואפילו הדפסה תלת-ממדית תאפשר ייצור בנפח גדול של חלקים מורכבים, עם מספיק כוח ובעלות נמוכה מספיק כדי להתחרות בתהליכי ייצור מסורתיים.

ככל שהטכנולוגיות החדשות יבשילו בשוק, נראה גם שינויים משמעותיים בשרשרות האספקה. שליחת חלקים כדי להיות מבוצע על גבי פסי הייצור  הוא גמיש ולא זמן רב; הדפסה מבנית מאפשרת למוצרים להתבצע באופן מקומי, ומציעה את היכולת לבצע שינויים תכופים במהלך הפעלת הייצור ללא עלויות התקנה גדולות וזמן.

הגמישות של הדפסה מבנית תספק גם ערך משמעותי ביישומים שבהם ההפצה היא בעייתית והפיכת מוצרים בשיטות קונבנציונליות פשוט אינה אופציה. חקר החלל הוא דוגמה מצוינת. אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית כבר התנסו בהדפסה תלת ממדית כדי להבין את המבנה והביצועים של הכלים המודפסים. בעתיד, לאסטרונאוטים תהיה גמישות להדפיס מגוון רחב של כלים וחלקים, לפי הצורך.

הדפסה מבנית ופונקציונלית יחד כדי ליצור אובייקטים חכמים

אולי הפוטנציאל המרגש ביותר בעתיד הוא בשילוב של הדפסה 3D מבנית והדפסה תפקודית דיגיטלית, שבו נוכל ליצור מוצרים חכמים מותאמים אישית, לא רק חלקים, על פי דרישה. הצעת ערך זו היא משכנעת במיוחד בתעשיית הבריאות והכושר.  וכמובן בהמשך גם בענפי תעשיה נוספים.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>