Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

אפסון בפסטיבל FESPA 2018

תערוכת הדפוס בפורמט רחב והטקסטיל הגדולה בעולם   היוותה השנה זירת תצוגה מרשימה לחברת  Epsonשהביאה לשם את מכונותיה המובילות  והדגימה כיצד מערכות הדפוס החדשות שלה משתלבות בשילוט לתערוכות  דרך שלל מוצרים לעיצוב הבית ועד להדפסת חולצות

מאת: ראובן שבת |

תערוכת הדפוס בפורמט רחב והטקסטיל, הגדולה בעולם, היוותה השנה זירת תצוגה מרשימה לחברת Epsonשהביאה לשם את מכונותיה המובילות  והדגימה כיצד מערכות הדפוס החדשות שלה משתלבות בשילוט לתערוכות, דרך שלל מוצרים לעיצוב הבית ועד להדפסת חולצות.

לתמונות לחץ כאן:

המתחם חולק למספר זירות: שילוט ותצוגה, הדפסות לתחום האופנה, עיצוב חולצות בהדפסה עצמית והדפסות גמישות לשלל יישומים עיצוביים לבית.

בזירת השילוט והתצוגה בלטו דגמי ה- SureColor SC-S, ובין ההדגמות ניתן היה להבין כי מגוון הפתרונות רחב כמגוון העיסוקים והעסקים שיכולים להפיק תועלת: מחברות המציגות בתערוכות, אולמות תצוגה הרוצים שילוט מאיר עיניים בצבעים אמיתיים .  גופים הרוצים להפיק שילוט מרשים לכיסוי כלי רכב, טפטים ועד הדפסות ענק של תמונות על קנבס. פתרונות לכל אחד ואחד.

דניאל בן מויאל, מנהל שיווק מוצרי הדפסה בפורמט רחב באפסון שנכח בתערוכה, היה גאה להזכיר לנוכחים ולמבקרים מישראל כי ה״תנ״ך של הצרכנים״, Keypoint Intelligence(שידוע בשם הקודם Buyers Lab) הכתיר לא מכבר את כל 3 מדפסות השילוט מסדרתSureColor S המבוססת  Eco SolventשלEpson (SC-S60610, SC-S40610וSC-S80610 – ) כמוצרים הנבחרים לשנת 2017. מעניקי הפרס, הוא אומר, הבהירו כי מדובר במוצרים שהביצועים שלהם עולים על ביצועי יצרנים ומוצרים דומים. ״כל שלושת דגמי סדרתS הציגו ביצועים טובים במיוחד בבדיקות שלנו - והעניקו דיוק שללא ספק יזכה להערכתם של מי שצריכים הפקות שבהן הצבע הוא הגורם הקריטי״, נאמר בהחלטת השופטים.״תמיד ידענו עד כמה המדפסות שלנו המיועדות לשווקי השילוט והתצוגה טובות באמת. נתוני המכירות מוכיחים שגם הלקוחות שלנו מודעים לכך", אומרבן מויאל.״ראש ההדפסה המתקדם מציג חסכון בדיו, דיוק צבעים, ועלויות ההדפסה נמוכות במיוחד יחד עם שילוב בקרת חומרים מובילה מסוגה, מדפסות אלה הן מהמהירות ביותר בענף, ומציעות ללקוחות איכות ותמורה יוצאת דופן״.

האופנה האחרונה

בזירת האופנה, שם התקבצו כל היפים והיפות של אירופה, כולל מעצבי אופנה ודוגמניות צמרת, הודגמו הדפסות ייחודיות, ״הוט קוטור״ (אופנה עליונה) של בגדים ובדים שעוצבו והודפסו במיוחד על ידי המעצב הסופר-מוכשר והמאוד מצליח, ריצ׳ארד קווין. קווין, חובב הדפסה דיגיטלית מושבע, מנצל לטובת העיצובים הייחודיים שלו את יכולותיהן של מדפסות ה-Epson SureColor– מדפסות פורמט רחב, כשאת העבודה הוא מבצע בסטודיו הלונדוני שלו, שם הוא מדפיס לבד את יצירותיו הפופולריות. קווין אף מספק במקום שירותי הדפסה חינמיים לסטודנטים, מקיים סדנאות ומאפשר ליוצרים צעירים להשתמש בציוד מתי שהם רק רוצים. בתצוגה בברלין בלטו פריטי לבוש שונים בעיצובים פרחוניים בצבעים חיים, כמו גם אביזרים נלווים, דוגמת כפפות, מגפיים ואפילו קסדות אופנועים, שאף בהדפסות שלהם נעשה שימוש בטכנולוגיה של Epson. בין השאר הודגמו – חי על הבמה – מדפסות ה-SC-F9300וה- SC-F7200.

 

ידע מזמן

לדברי בן מויאל, מדובר בסיפור הצלחה. ״מדפסת ה-SureColor SC-F9300לדפוס סובלימציה מיועדת להדפסה על טקסטיל והיא  מתוכננת במיוחד להדפסה מהירה ובנפחים גדולים על בגדים, בדי טקסטיל ושילוט "רך", בנוסף למוצרים מודפסים אחרים״, הוא מסביר. ״מדובר במדפסת שמספקת פתרון מושלם הכולל בחבילה אחת: מדפסת, דיו, נייר סובלימציה ותוכנה. פתרון זה ממקסם באופן האופטימלי את זמן הפעולה, עם יחידת איסוף נייר משופרת ותכונות מהימנות נוספות שמטרתן לבטל בעיות שכיחות כגון קימוטי נייר או מריחות דיו״. עוד הוא מדגיש כי פרטי ביגוד ואריגים שמופקים מהמדפסת שמשתמשת בדיו מסוג UltraChrome DSהם בטוחים לחלוטין ללבישה למבוגרים ולילדים, לרבות תינוקות.

במהלך התערוכה ניצל קווין את הבמה והודה לאנשי Epsonעל האמונה בחזון שלו ועל הפיתוחים הטכנולוגיים הייחודיים שמאפשרים את העיצובים שלו. ״המערכות של Epsonעם שלל יכולות ההדפסה על חומרים מגוונים, הקלו עלי לעמוד במשימה ואיכות ההדפסה אפשרה לי לחגוג בגדול״. 

 

כמו כן הופגנה לראווה טכנולוגיית ה-DTGהאחרונה של Epson. מבקרים בתערוכה יכלו להתנסות במערכת חדשה לעיצוב חולצות, לבחור דוגמה של חולצה לערוך שינויים בעיצוב ולשלוח אותה להדפסה בלחיצת כפתור. כל התהליך כולו בוצע ברצף מרשים אחד על ידי השימוש במדפסת המנצחת SureColor SC-F2100.

 

"ה- SureColor SC-F2100היתה בהחלט להיט בברלין״, מודה בן מויאל. ״מדובר במדפסת להדפסה ישירות על בד, היכולה ליצור הדפסות איכותיות בכל קשת הצבעים על מגוון פריטים לרבות חולצות, סוודרים, חולצות פולו ותיקים. הדגםמחליף את הדגם הקיים  SC-F2000ומציע מגוון תכונות ושיפורים חדשים, כולל מהירות ואמינות משופרת, הוצאות תפעול נמוכות במיוחד ואת היכולת ליצור עיצובי הדפסה באמצעות תוכנתGarment Creator של Epson״.

לדברי בן מויאל, הדגםSC-F2100 מיועד לעסקים בגודל קטן ובינוני הרוצים להוסיף לשירותים שלהם הדפסה ישירות על בד, דוגמת מפיקים של הדפסים על חולצות, קמעונאים מקוונים המדפיסים חולצות בהזמנה, חברות הדפסה שונות, וגם ארגונים הרוצים להפיק בגדי עבודה ממותגים, או להדפיס על מוצרי קידום מכירות.״המדפסת הראשונה של Epsonלהדפסה ישירות על בד הייתה הצלחה גדול״ הוא אומר. עם זאת, בדגםSC-F2100 הצלחנו לשפר את כל התחומים - הוא מהיר יותר, האיכות גבוהה יותר וכך גם הרב-תכליתיות באמצעות תוכנה שמאפשרת יצירה קלה של עיצובים ייחודיים. לכל זאת מתלווים תחזוקה מהירה ופשוטה יותר והוצאות תפעול נמוכות הרבה יותר״.  Garment Creator שלEpson  זמינה בחינם יחד עם ה-- SC-F2100 התוכנה מאפשרת להוסיף טקסט ותמונות מרובות, ליצור התאמות מוכנות מראש של תמונות המשתמש ולספק תמיכה בתמונותHot Folder ו- CMYK. הדגםSC-F2100 כולל מצב תחזוקה אוטומטי עם מחסנית ניקוי נפרדת כדי לצמצם בצורה משמעותית תחזוקה מתוזמנת, וכן גם יחידת לאיסוף אבק כדי למנוע ממוך ומאבק להגיע לראש ההדפסה. הוא מגיע עם רפידת אחיזה למשטח הדפסה ומגשים אופציונליים בגדלים שונים כדי להפוך את מיקום הבד לקל ומדויק.

ומסכם בן מויאל: ״נראה שהדפוס הדיגיטלי הגיע לידי בשלות בכל שמדובר בתחום האופנה, ההלבשה ועיצוב הבית. אנו רואים בכל העולם, כולל בישראל, שיותר ויותר מעצבים ואנשי הפקה וייצור, שמסתמכים על הטכנולוגיה שלEpson בעיצוב והדפסת טישירטס, כובעים, בדים לאופנה עלית ובעצם, מה לא."