Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

HIGHCON בעולם האריזות של מחר

המפגש המיוחד עם אנשי חברת הייקון הישראלית מזמן היכרות עם הקידמה והחדשנות הטכנולוגית פורצת הדרך שהתרחשה בעשור האחרון בעולם הדפוס הישראלי ובפרט בתחום פיתוח טכנולוגיות  ייחודיות  מבחינה זו  אין ספק כי הייקון היא אחת מהחברות המובילות בישראל בקידום התעשיה הישראלית ובקידום ענף הדפוס בכללותו

מאת: ראובן שבת |

המפגש המיוחד עם אנשי חברת הייקון הישראלית מזמן היכרות עם הקידמה והחדשנות הטכנולוגית פורצת הדרך שהתרחשה בעשור האחרון בעולם הדפוס הישראלי ובפרט בתחום פיתוח טכנולוגיות  ייחודיות. מבחינה זו, אין ספק כי הייקון היא אחת מהחברות המובילות בישראל בקידום התעשיה הישראלית ובקידום ענף הדפוס בכללותו.

לתמונות לחץ כאן:

הייקון מייצרת  מכונות המשדרגות באופן חדשני מאוד את עולם האריזות ומזניקות אותו צעדים רבים קדימה.

החברה נוסדה בשנת 2009 על ידי אביב רצמן ומיכאל ( מיקי) צימר,  שניהם שימשו כמנהלי מוצר וניהלו לקוחות אסטרטגיים  בחברת HP  אינדיגו.
בשנתה הראשונה עבודה בחברה כ- 8 אנשים, וכיום היא מונה כ-80 עובדים בישראל ועוד כ-20 נוספים ברחבי העולם.
החברה ממוקמת בפארק התעשייה ביבנה, שם נמצאות מחלקות המו"פ, תוכנה, מכניקה המעבדות, משרדי ההנהלה והאינטגרציה. מתחם אינטגרציה נוסף נמצא בקרית גת.

הבעלים של החברה כיום הם משקיעים כגון לנדא ונצ'רס בבעלות של בני לנדא, JVP, וגופי השקעה נוספים.

סיור במשרדים ובאולם התצוגה של הייקון, ממחיש מקרוב התנהלות של  חברת היי-טק מתקדמת.   התצוגה בכניסה כוללת  שלל מוצרים מרהיבי עין ואיכותיים מלקוחות שונים בעולם, הכוללים אריזות מתחום הקוסמטיקה, תעשיית המזון, האלקטרוניקה ותחומי פנאי שונים, וכן מוצרי קד"מ מורכבים מאוד.
ייחוד המוצרים על המדף בולט לעין, כאשר כולם תוצר של מכונות החברה השונות. שלושה מאנשי החברה, נטלו חלק בראיון.

שילה  המר, המשמשת כמנהלת שיווק משנת 2011, והיא בעלת ניסיון של למעלה מ- 30 שנה בענף הדפוס, כולל תפקידים שונים בחברת סאיטקס.

ניר כץ, משמש כמנהל מכירות ישראל, ורוית לוי, מנהלת התקשורת השיווקית.


רוית:" הייקון מובילה כיום למעשה מהפכה דיגיטלית משמעותית מאוד בתחום חיתוך וקיפול של אריזות.  בזכות המהפכה הזאת נמכרו כבר למעלה מ-50 מכונות בעולם. נראה כי בענף האריזות והדפוס כבר הפנימו  את הערכים המוספים החשובים שמתאפשרים בטכנולוגיה זו ומה שהיא מאפשרת לבתי הדפוס ויצרני האריזות והן ללקוחות הקצה.

שילה:" טווח העבודות של לקוחות רחב מאוד, החל ממוצרים פרסונליים כמו כרטיסי ברכה אישיים, או אריזות לקמפיין נקודתי ועד מוצרים בהיקפי ייצור בינוניים, כמו מארזים לבקבוקי יין,   מוצרי קוסמטיקה, מוצרי פנאי ועיצובים מיוחדים לקד"מ. עיצוב האריזה מהווה גורם משמעותי בעולם של היום, כאשר ההחלטה של צרכנים במעמד הקנייה נובעת לא מעט מהנראות על המדף, ויצרני אריזות מבינים כי הם צריכים להביא חידושים לתחום כדי למשוך את תשומת הלב של הקונים.
מגמה נוספת היא עיצוב נישתי, לקמפיינים ממוקדים או קהלי מטרה שונים, כאשר השימוש בטכנולוגיה דיגיטלית מאפשר גמישות עיצובית רחבה, וייצור בכמויות קטנות במחיר משתלם. הלקוחות שלנו יכולים להגדיל את המכירות שלהם ליצרני אריזות ומוצרי קד"מ בזכות המכונה שלנו, ולתת ערך מוסף שלא קיים כיום בשוק הזה".

ניר:" הייחוד הטכנולוגי של הייקון הוכיח את האיכויות שלו במקומות רבים בעולם. היכולות הגבוהות מאוד של המכונות, היכולות לספק מענה לדרישות מורכבות של ביגים, חיתוכים ועיצובים, מצביעים על כך שאנחנו מספקים לשוק מכונות שמהן אפשר להפיק מוצרי איכות שיזניקו הן את בית הדפוס והן את הלקוח שלו באופן משמעותי מאוד."

מה הם הקווים המנחים בהייקון?

ניר: "החברה שמה דגש גדול על השקעה בלקוחות, פיתוח עסקי, ואימוץ של תפיסות חדשות אצל בתי דפוס שמטרתן להחליף תפיסות מיושנות בתחום האריזות שזמנם עבר."

רוית:" התפיסה היא יישומית מתקדמת למוצר הסופי עצמו. זאת אומרת, אנחנו חושבים מראש כיצד הלקוח של יצרן האריזות ובית הדפוס יקבל לידיו את המוצר, ייהנה ממנו, יצליח בו וזה יחדור לשוק ביתר שאת."

הטכנולוגיה המתקדמת של הייקון כוללת כיום ארבעה מוצרים מובילים בתחום:

  Highcon Euclid IIIמכוונות לייצור בכמויות קטנות ובינוניות של מוצרים עם מורכבות עיצובית וחיתוכים עדינים בפורמט עד גודל גיליון (B1).

 Highcon Euclid IIIS מיועדת לפורמט נייר קטן יותר, עד חצי גיליון (B2).

Highcon Beam מיועדת לייצור בכמויות גדולות יותר, בקצב חיתוך מהיר בפורמט עד גודל גיליון (B1).  

Highcon Axis הינה תוכנה הנמכרת ע"י החברה כחלק מהפיתוח העסקי ומיועדת לאפשר פלטפורמה להזמנות אינטרנטיות של אריזות ומוצרי קד"מ, ובכך לאפשר ללקוחות להגדיל את היצע המוצרים הנמכרים ומגוון הלקוחות. 

 

רוית הביאה שתי דוגמאות מני רבות להצלחת מוצרי החברה.

חברת American Greetings  בארה"ב  היא היצרנית השנייה בגודלה בעולם של כרטיסי ברכה.  בזכות המכונה של הייקון החברה יכולה לייצר ליין  ייחודי של  כרטיסי ברכה  עם חיתוכים מיוחדים, וכן ייצור בכמויות לפי הזמנה מה שהוביל לחסכון משמעותי בהוצאות החברה על איחסון ולוגיסטיקה. .

במקרה אחר, מדובר היה בחברה אנגלית ידועת שם העוסקת במוצרי המזון,  בזכות פתרון של ייצור חבקים ייחודים למארזי החברה, התאפשר בידול שלהם על המדף בעלות הפקה נמוכה יחסית.

בשוק הישראלי נרכשו לאחרונה שתי מכונות חדשות של הייקון, בנוסף לזו שכבר עובדת בשוק כשנתיים. דומה כי היד עוד נטויה והמשימה של כיבוש השוק הישראלי, נמצאת כיום בסדר עדיפות מהותי בחברה, עד שיהווה בוודאי מפנה חשוב ומהותי  לגבי קידום טכנולוגי עתידי אצל בתי הדפוס ובענף הדפוס בכללותו.

 

 

 

.